מקצועות הביטוח

פה תוכלו להכיר את כל מקצועות הביטוח. תוכלו להבין איך נראה יום בחיי סוכן ביטוח, פקידה או שמאי. מהם המשכרות המקובלות בענף, איזה סוג רשיון נדרש ועוד.

כל מקצועות הביטוח במקום אחד

עולם הביטוח מורכב מהמון תחומי מקצוע שונים. החל מפקיד/ה של ביטוח רכוש (ביטוח אלמנטרי) ועד סוכן ביטוח ימי שאחראי על ביטוח של ציוד וסחורות בשווי עשרות מליוני שקלים. פה זה המקום ללמוד על מקצועות הביטוח השונים, לקבל תשובה – מהו תהליך ההכשרה, מהם אפשרויות התעסוקה בתחום, מה גובה השכר המקובל לכל מקצוע ביטוח ועוד. המאמרים נכתבו על ידי סוכני ביטוח מקצוענים שנושמים וחיים את תעשיית הביטוח הישראלית.

ביטוח אלמנטרי

ביטוח אלמנטרי

כולל בתוכו את כל ענפי ביטוח הרכוש: רכב, דירה, עסק וכן ביטוחי חבויות - אחריות מקצועית, ביטוח צד ג', ביטוח חבות המוצר ועוד. ביטוח רכוש הוא הרובד הראשון והבסיסי בביטוח המשפחה ומפה השם "ביטוח אלמנטרי"

ביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני

כולל בתוכו את עולם החיסכון לגיל פרישה: פנסיית חובה, ביטוחי מנהלים, קופות גמל וכד'. הביטוח הפנסיוני כולל כיסוים למקרה מוות. נכות, אובדני כושר עבודה ועוד. רובד ביטוחי זה נועד לתת למשפחה את האפשרות לתכנן כלכלית את יום המחר.

ביטוח ימי

ביטוח ימי

תחום ביטוח מרתק שמעט מאוד אנשים עוסקים בו בארץ. ביטוח זה נותן מענה ליבואנים, יצואנים בכל הקשור לביטוח סחורות בסחר בין לאומי. הביטוח יחודי בכך שמבוסס על החוק האנגלי (בינ"ל). ביטוח ימי אחרי גם על כלי שיט כמו יאכטות, סירות דיג ואפילו קאיקים.

רשימת המקצועות המלאה